20 listopada, 2021

Dieta Sirtfood – dlaczego ma wyjątkowy wpływ na nasz organizm?

Dieta Sirtfood to ciekawa propozycja dla osób, które chcą schudnąć. Polega ona na stosowaniu określonych składników, w szczególny sposób. Jej najważniejszym założeniem jest bowiem aktywacja sirtuin za pomocą konkretnych produktów spożywczych. Co dokładnie obejmuje taka dieta i kiedy warto się na nią zdecydować?

Na czym polega dieta Sirtfood?

Dieta Sirtfood to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zachować zdrowie, jednocześnie chudnąc. Ma ona na celu aktywowanie sirtuin. To enzymy odpowiedzialne za realizowanie procesów antyoksydacyjnych, zwiększanie redukcji tkanki tłuszczowej i regulowanie metabolizmu. Im działają one efektywniej, tym szybciej można zgubić zbędne kilogramy.

Dieta Sirtfood różni się od wielu innych sposobów żywienia tym, że nie wyklucza ona większości składników. Dzięki temu jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana. Zgodnie z jej założeniem konieczne okazuje się jednak spożywanie większych ilości produktów bogatych w polifenole, czyli naturalne antyoksydanty. Wśród nich można wyróżnić takie składniki, jak:

 • kakao,
 • jarmuż,
 • lubczyk,
 • chili,
 • seler,
 • herbata,
 • owoce jagodowe,
 • fioletowe winogrona,
 • daktyle,
 • orzechy,
 • kasza gryczana.

Dieta Sirtfood wymaga jednak zastosowania się do kilku zasad. Na samym początku następuje konieczność ograniczenia liczby spożywanych kalorii do nawet 1000 dziennie. Trwa to zwykle kilka dni. Dopiero po tym czasie można spożywać większe porcje, dostarczające około 1500 kcal dziennie. Po około 3 tygodniach można dojść do swojego dziennego zapotrzebowania, jednak stosując odpowiednie składniki.

Jeśli chodzi o eliminowanie określonych produktów, w przypadku diety Sirtfood należy zrezygnować wyłącznie z tych oczywistych, czyli przetworzonego jedzenia, napojów z konserwantami, dużych ilości cukru czy zbędnych dodatków. Wśród nich można wyróżnić m.in. sztuczne barwniki, aromaty, polepszacze smaku czy tłuszcze trans. Wszystkie te składniki wpływają negatywnie na zdrowie, dlatego warto je eliminować nie tylko w przypadku diety Sirtfood.

Dieta Sirtfood – efekty

Jeśli chodzi o popularne rozwiązanie, jakim jest dieta Sirtfood, efekty można zauważyć już po krótkim czasie. Wszystko ze względu na ograniczenie liczby kalorii, a jednocześnie używanie produktów przyspieszających metabolizm. Zazwyczaj taka dieta jest stosowana głównie w celu schudnięcia. Pozwala ona na zgubienie zbędnych kilogramów dość szybko, bez wykluczania zbyt wielu składników. To właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na Sirtfood. Dieta ta pozwala także na poprawienie funkcjonowania całego organizmu. Ma to związek z wykluczeniem produktów, które obiektywnie są uznawane za niezdrowe. Mowa tu o jedzeniu zawierającym sztuczne barwniki, konserwanty czy duże ilości cukru. Dieta Sirtfood powinna bowiem bazować na składnikach jak najbardziej naturalnych i nieprzetworzonych. Logiczne jest więc, że jeśli wcześniej spożywałeś takie produkty, prawdopodobnie szybko odczujesz poprawę samopoczucia i funkcjonowania całego organizmu.

Dieta Sirtfood w cateringu dietetycznym

Dieta Sirtfood jest również dostępna pod postacią cateringu dietetycznego. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które nie wiedzą, w jaki sposób zabrać się do praktykowania nowej metody odżywiania. Każdego dnia pod Twoje drzwi trafiają gotowe posiłki na kolejne godziny. Możesz zabrać je ze sobą do pracy lub zjeść w domu. W ten sposób znika konieczność szukania nowych przepisów, a także przygotowywania potraw samodzielnie. To ogromna oszczędność czasu, dlatego tak wiele osób stawia na catering w wersji Sirtfood.

Jeśli chodzi o rozwiązanie, jakim jest dieta Sirtfood, catering bazuje na wysokiej jakości produktach. Są one odpowiednio komponowane przez dietetyków. Dzięki temu możesz mieć pewność, że poszczególne potrawy zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Ma to ogromne znaczenie w sytuacji, gdy chcesz schudnąć, ale jednocześnie zachować zdrowie. Taka dieta jest znacznie lepszym wyborem niż plany żywienia typowo eliminacyjne.

Mydish
Polecane posty
[fusion_recent_posts layout=”default” picture_size=”auto” hover_type=”none” columns=”1″ number_posts=”3″ post_status=”” offset=”0″ pull_by=”category” cat_slug=”” exclude_cats=”” tag_slug=”” exclude_tags=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”no” meta_author=”no” meta_categories=”no” meta_date=”yes” meta_comments=”yes” meta_tags=”no” content_alignment=”center” excerpt=”yes” excerpt_length=”35″ strip_html=”yes” scrolling=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /]