25 grudnia, 2021

Dieta pudełkowa wege – poznaj siłę płynącą z warzyw

Diety wegetariańskie wciąż zyskują na popularności. Powody ich stosowania są różne: od ochrony życia zwierząt i środowiska po korzyści zdrowotne takie jak zmniejszone ryzyko chorób serca, cukrzycy i niektórych rodzajów raka. Dobrze zaplanowana dieta wegetariańska to zdrowy sposób na zaspokojenie potrzeb żywieniowych. Kluczem są tu słowa „dobrze zaplanowana”, dlatego warto wybrać gotową dietę pudełkową wege.

Co to jest catering wegetariański?

Z definicji wegetarianin to ktoś, kto nie je żadnego rodzaju mięsa, ryb, skorupiaków ani produktów ubocznych związanych z ubojem zwierząt. Diety wegetariańskie zawierają różne poziomy owoców, warzyw, zbóż, roślin strączkowych, orzechów i nasion. Włączenie nabiału i jajek zależy od rodzaju stosowanej diety.

Najczęstsze typy wegetarian to:

  • Owo-lakto-wegetarianizm: wegetarianie, którzy unikają wszelkiego mięsa zwierzęcego i ryb, ale spożywają produkty mleczne i jaja.
  • Lakto-wegetarianie: wegetarianie, którzy unikają mięsa zwierzęcego, ryb i jaj, ale spożywają produkty mleczne.
  • Owo-wegetarianie: wegetarianie, którzy unikają wszystkich produktów zwierzęcych, ryb, mleka i produktów mlecznych, ale spożywają jaja.

Ci, którzy nie jedzą mięsa ani drobiu, ale spożywają ryby, są uważani za pescetarian. Dlatego typowa dieta pudełkowa wege w myDish to dania, które wykluczają ryby i bazują na sile płynącej głównie z warzyw i owoców.

Dieta pudełkowa wegetariańska to moc korzyści!

Wegetariański catering dietetyczny to szereg korzyści zdrowotnych, które wynikają z odpowiednio zaplanowanych i zbilansowanych posiłków. Odpowiedni dobór składników odżywczych jest w stanie zapewnić korzyści zdrowotne w zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Dobrze zaplanowana dieta pudełkowa wege jest odpowiednia dla wszystkich etapów życia w tym dla kobiet w ciąży, podczas laktacji, w okresie dojrzewania i starości, a także dla sportowców.

Jakie korzyści płyną z jedzenia głównie warzyw, owoców, roślin strączkowych, nasion, orzechów i produktów pełnoziarnistych?

  • Utrata masy ciała: ponieważ dieta wegetariańska koncentruje się na produktach pochodzenia roślinnego, wegetarianie mają niższe ryzyko otyłości. Pożywne pokarmy roślinne zastępują produkty pochodzenia zwierzęcego i przyspieszają metabolizm.
  • Mniejsze ryzyko chorób: mięso zawiera tłuszcze nasycone, ale białka roślinne zawierają zdrowe tłuszcze, co przyczynia się do zmniejszenia zachorowań na różne choroby. Wegetarianie mają niższe ciśnienie krwi i prawidłowy poziom cholesterolu, co zapobiega chorobom serca, układu krążenia, miażdżycy i niektórym nowotworom.
  • Lepsze trawienie: dieta wegetariańska zawiera więcej witamin, minerałów i błonnika, co znacznie poprawia funkcjonowanie jelit i żołądka.
  • Prawidłowy poziom cukru we krwi: dieta pudełkowa wegetariańska może służyć do zapobiegania lub nawet leczenia cukrzycy typu 2.

Dobrze skomponowany wegetariański catering dietetyczny bez ryb

Aby dieta wegetariańska uwzględniała wszystko, czego potrzebuje Twój organizm, należy zwrócić szczególną uwagę na występowanie w posiłkach niezbędnych składników odżywczych. Nie jest łatwo skomponować dobry i jednocześnie smaczny jadłospis bez mięsa i ryb, który uwzględni obecność witaminy D, B12, kwasów tłuszczowych omega-3, jodu, żelaza, cynku, białka i wapnia. Dlatego warto skorzystać z gotowej wegetariańskiej diety pudełkowej bez ryb, o której kompozycję dbają najlepsi dietetycy.

Dzięki wege cateringowi dietetycznemu zobaczysz, że można całkowicie zrezygnować z mięsa i ryb, aby zastąpić je owocami, warzywami i roślinami strączkowymi. Przy tym można też zachować atrakcyjny wygląd i smak potraw oraz tworzyć całkiem nowe, wspaniałe kompozycje smakowe. Z wegetariańską dietą pudełkową przekonasz się, że bezmięsne posiłki mogą być pełnowartościowe, smaczne i efektownie podane.

Jeśli więc szukasz skutecznego sposobu przejścia na wegetarianizm lub od dawna nie jesz mięsa ani ryb, lub po prostu chcesz urozmaicić swoją tradycyjną dietę o dania bezmięsne, wypróbuj catering dietetyczny wege dostarczany codziennie pod wskazany adres.

Mydish
Polecane posty
[fusion_recent_posts layout=”default” picture_size=”auto” hover_type=”none” columns=”1″ number_posts=”3″ post_status=”” offset=”0″ pull_by=”category” cat_slug=”” exclude_cats=”” tag_slug=”” exclude_tags=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”no” meta_author=”no” meta_categories=”no” meta_date=”yes” meta_comments=”yes” meta_tags=”no” content_alignment=”center” excerpt=”yes” excerpt_length=”35″ strip_html=”yes” scrolling=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /]