17 stycznia, 2022

Warianty diety wege – poznaj nasze propozycje

Ponad 20% społeczeństwa to wegetarianie. Ich dieta polega na wyeliminowaniu mięsa, choć część z nich dopuszcza jedzenie ryb. Nierzadko diecie wegetariańskiej zarzuca się nieodpowiednie zbilansowanie składników odżywczych oraz niedobory żelaza. Można tego uniknąć. Dowiedz się, jakie korzyści możesz uzyskać z odpowiednio skonstruowanego jadłospisu wege.

Czy wegetarianie mogą jeść ryby?

Klasyczni wegetarianie nie jedzą ryb, ale istnieje odłam tego sposobu żywienia o nazwie peskatarianizm. Osoby, które są peskatarianami dopuszczają okazjonalne spożywanie ryb i owoców morza. Wybór takiej diety jest często umotywowany:

 • większą różnorodnością spożywanych produktów,
 • łatwiejszym pozyskiwaniem cennych składników odżywczych np. kwasów tłuszczowych omega 3,
 • chęcią ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne,
 • prywatnymi preferencjami

Warto pamiętać, że dieta wege z rybami ma niewiele wykluczeń. Jedynym składnikiem, którego nie znajdziesz w niej, jest mięso. Pozostałe produkty spożywcze możesz jeść do syta. Według naukowców peskatarianizm to jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania. Dieta pudełkowa wege z rybami to łatwy sposób na wyeliminowanie z diety mięsa białego oraz czerwonego. Taki jadłospis jest łatwiejszy w przestrzeganiu. Co ciekawe, na taki catering decydują się również osoby, które chcą zrzucić kilka kilogramów, zmniejszyć cholesterol we krwi czy tymczasowo zaprzestać jedzenia mięsa.

Jak wygląda klasyczna dieta wege?

Wegetarianie nie jedzą ani ryb, ani mięsa. Taki jadłospis z początku może być wyzwaniem, gdyż należy zmienić swoje przyzwyczajenia. Dlatego świetnym sposobem na przejście na taki styl żywienia jest dieta pudełkowa wege. Dlaczego warto ją wybrać? Oto powody:

 • jadłospis sporządzony przez dietetyka

Stosując dietę wegetariańską na własną rękę, można łatwo popełnić błędy żywieniowe. Catering wege jest opracowany przez specjalistę, który zadba, aby posiłki były w pełni zbilansowane. Menu bogate w świeże owoce, warzywa, rośliny strączkowe oraz inne składniki o doskonałej jakości dostarczy Twojemu organizmowi wszystkiego, co jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

 • pyszne i różnorodne dania

Wybór diety pudełkowej umożliwi Ci jedzenie codziennie innych potraw. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z wegetarianizmem, skarżą się często na jednostajne smaki. Na szczęście nasz catering dietetyczny każdego dnia zaskoczy Cię pysznymi daniami.

 • atrakcyjna cena

Dieta wegetariańska może być tania. Często się słyszy, że aby jeść zdrowo, należy wydawać dużo pieniędzy. Catering pudełkowy to 5 pełnowartościowych posiłków dziennie, który możesz kupić już za 47 złotych. Oprócz tego, stali klienci mogą liczyć na promocje i kody rabatowe, które jeszcze bardziej obniżą cenę.

 • dostawa pod drzwi

Nie musisz spędzać wielu godzin na wyszukiwaniu przepisów wegetariańskich, zakupy spożywcze i gotowanie. Nasz kucharz zrobi to za Ciebie. Codziennie pod wskazany adres dostarczymy pakiet 5 smakowitych posiłków wegetariańskich.

Czy dieta wegetariańska jest zdrowa?

Zarówno jadłospis wegetariański, jak i peskatariański to jedne z najzdrowszych sposobów żywienia. Odpowiednio zbilansowana dieta bezmięsna niesie za sobą następujące korzyści:

 • ograniczenie złego cholesterolu

Wysokie stężenie cholesterolu może być spowodowane nadmiernym spożywaniem tłustego nabiału i mięsa. Produkty takie jak śmietana, boczek, wysoko przetworzone wędliny lub pączki działają niekorzystnie. W diecie wegetariańskiej znajdziesz bardzo mało składników, które powodują wzrost złego cholesterolu. Osoby, które nie jedzą mięsa, rzadziej doświadczają miażdżycy, zawału serca czy udaru mózgu.

 • mniejsze ryzyko otyłości

Nadwaga występuje znacznie rzadziej wśród wegetarian. Wynika to ze spożywania objętościowo dużych posiłków, które mają niewiele kalorii, ale są satysfakcjonujące. Dzięki temu osoby niejedzące mięso mogą łatwiej zachować prawidłową masę ciała. Dobrze skonstruowana dieta wegetariańska wspiera proces redukcji tkanki tłuszczowej.

 • lepsze samopoczucie

Zdrowa dieta pudełkowa wegetariańska działa korzystnie na wygląd oraz samopoczucie. Brak problemów trawiennych i duże pokłady energii to częste oznaki u osób, które przestały jeść mięso. W rezultacie wegetarianie częściej decydują się na aktywny wypoczynek.

Sprawdź sam, jakie korzyści możesz uzyskać, wybierając wegetariański catering.

Mydish
Polecane posty
[fusion_recent_posts layout=”default” picture_size=”auto” hover_type=”none” columns=”1″ number_posts=”3″ post_status=”” offset=”0″ pull_by=”category” cat_slug=”” exclude_cats=”” tag_slug=”” exclude_tags=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”no” meta_author=”no” meta_categories=”no” meta_date=”yes” meta_comments=”yes” meta_tags=”no” content_alignment=”center” excerpt=”yes” excerpt_length=”35″ strip_html=”yes” scrolling=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /]