14 września, 2021

Jak działa i na czym polega dieta sirtfood?

Przynosi szybkie efekty i pokochały ją gwiazdy z czerwonego dywanu – dieta sirtfood zrobiła karierę na skalę światową. Mimo że została opracowana dopiero kilka lat temu, to dziś słyszy o niej niemal każdy, kto planuje schudnąć. Dieta ta wymaga w początkowej fazie wyrzeczeń i rygorystycznego realizowania planu żywieniowego, jednak wysiłek jest warty celu – już po krótkim czasie jej stosowania można spodziewać się spadku masy ciała.

Zasady tej diety zostały szczegółowo opisane w 2016 roku w książce „The Sirtfood Diet” autorstwa dwóch uznanych specjalistów zajmujących się zdrowym odżywianiem – Aidana Gogginsa i Glena Mattena. Tych dwóch ekspertów współpracowało z osobami znanymi z ekranu i z pierwszych stron gazet, które poszukiwały szybkiego i skutecznego patentu na szczupłą sylwetkę. Natomiast twarzą tej diety stała się sama Adel – piosenkarce tej udało się zrzucić aż 44 kg!

Sirtfood – dieta inna niż wszystkie

Ten sposób odżywiania opiera się na zwiększonym spożyciu produktów, które aktywują sirtuiny – białka enzymatyczne występujące w ludzkim organizmie. Mają one znaczący wpływ na szereg procesów zachodzących w organizmie. Dowiedziono, że:

  • ograniczają one ryzyko rozwoju miażdżycy, choroby Parkinsona oraz Alzheimera
  • aktywują tzw. gen młodości
  • przyspieszają metabolizm i usprawniają proces wydalania z organizmu mocznika
  • regulują pracę układu hormonalnego i wydzielanie insuliny.

Sirtuiny są uważane za enzymy długowieczności, odpowiadają za dobre zdrowie, a jak dowiedziono w ostatnich latach, pomagają schudnąć. Aby je aktywować, należy jeść posiłki bogate w polifenole, leucynę oraz kwasy tłuszczowe omega-3.

„Dieta gwiazd” jest skuteczna, jednak wymaga skrupulatnego realizowana określonego planu i okresowej rezygnacji z jedzenia niektórych produktów. W przestrzeganiu jej zasad pomaga silna wola, ale też sirtfood catering składający się z zielonych koktajli oraz posiłków bogatych w aktywatory sirtuin.

Na czym polega sirtfood catering?

Wyróżnia się 20 produktów, dzięki którym można aktywować sirtuiny, gen długowieczności oraz przyspieszyć metabolizm. Są nimi kapary, papryczka chili, lubczyk, jarmuż, rokpola, czerwona cykoria, kasza gryczana, oliwa z oliwek, czerwona cebula, kakao, soja, gorzka czekolada, orzechy włoskie, kurkuma, matcha, daktyle Medjool, truskawki, borówki, czerwone winogrona i czerwone wino.

Dieta sirtfood polega na zwiększeniu spożycia tych produktów, ale także na trzymaniu się określonego planu żywienia. Składa się on z dwóch faz.

  • I faza ma dwa etapy – w pierwszym – trwającym do 3 dni – należy codziennie pić trzy zielone koktajle i jeść jeden posiłek stały – wartość kaloryczna takiego menu nie przekracza 1000 kcal. Natomiast jadłospis na następne 4 dni przewiduje dwa koktajle i dwa posiłki dziennie stałe oraz spożycie 1500 kcal w ciągu dnia.
  • II faza to także dwa etapy – od 8 do 21 dnia diety należy codziennie pić 1 zielony koktajl i jeść 3 posiłki stałe. Można też sięgnąć po dwie przekąski. Po tym czasie wystarczy spożywać posiłki przygotowywane z produktów aktywujących sirtuiny i w dalszym ciągu raczyć się koktajlami. W czasie II fazy można samemu decydować o tym, ile kalorii się spożywa.

Koktajle sirtuinowe, warzywa, owoce, ale także wysokiej jakości mięso, nabiał i ryby – na tych produktach opiera się dobrze skomponowana dieta sirtfood. Catering dietetyczny to gwarancja tego, że w przygotowywanych posiłkach znajdzie się duża porcja aktywatorów sirtuin. Jest on dobrym wyborem w przypadku wszystkich etapów tej diety – jeśli zdecydujesz się na taką usługę, to będziesz miał pewność realizacji tego wymagającego planu żywieniowego zgodnie z jego zasadami.

Dieta sirtfood – efekty

Dieta ta to tak naprawdę pomysł na nowy, zdrowy sposób odżywiania się. Mimo że na początku jest restrykcyjna, to w późniejszych etapach staje się elastyczna – można jeść niemal dowolną liczbę posiłków i spożywać stosunkowo dużo kalorii. Stosowanie diety sirtfood pozwala szybko schudnąć (nawet do 3 kg w ciągu tygodnia), ale efektem aktywacji sirtuin jest także lepsze samopoczucie oraz promienna, odmłodzona cera.

Dieta sirtfood oznacza nie tylko wyrzeczenia i restrykcyjne trzymanie się planu. To również patent na to, aby jeść naprawdę smacznie – w tym celu wystarczy wybrać catering dietetyczny, na który składają się apetyczne, różnorodne posiłki.

Mydish
Polecane posty
[fusion_recent_posts layout=”default” picture_size=”auto” hover_type=”none” columns=”1″ number_posts=”3″ post_status=”” offset=”0″ pull_by=”category” cat_slug=”” exclude_cats=”” tag_slug=”” exclude_tags=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”no” meta_author=”no” meta_categories=”no” meta_date=”yes” meta_comments=”yes” meta_tags=”no” content_alignment=”center” excerpt=”yes” excerpt_length=”35″ strip_html=”yes” scrolling=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /]