11 listopada, 2021

Czym jest dieta ketogeniczna i jakich efektów możesz się spodziewać?

Dieta ketogeniczna w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością. Wszystko ze względu na ciekawe efekty, jakie można uzyskać poprzez jej regularne stosowanie. Na czym dokładnie polega taki sposób żywienia? W jakim celu najczęściej się ją stosuje?

Na czym polega dieta ketogeniczna?

Coraz więcej osób decyduje się na rozwiązanie, jakim jest dieta ketogeniczna. Co to jest i na czym dokładnie polega? Zasady takiego sposobu żywienia okazują się bardzo proste, dlatego często wchodzi ono w skład również cateringów dietetycznych.

Dieta ketogeniczna ma jedno najważniejsze założenie. Polega ona na zmniejszenie ilości spożywanych węglowodanów. Zgodnie z jej zasadami należy zastąpić je tłuszczami. W ten sposób organizm wchodzi w tak zwany stan ketozy. Dieta ketogeniczna zwykle jest stosowana w celu schudnięcia, ale może przynieść również wiele innych ciekawych efektów. Pozwala bowiem na poradzenie sobie z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi.

Jeśli chodzi o sposób żywienia, jakim jest dieta ketogeniczna, zasady są dość proste. Dopuszcza ona spożywanie zarówno tłuszczów zwierzęcych, jak i roślinnych. W ciągu dnia konieczne jest też przyjęcie odpowiedniej dawki węglowodanów, jednak jest ona nawet kilkukrotnie niższa niż w przypadku standardowej diety.

Efekty diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna daje określone efekty, ale jedynie w sytuacji, gdy jest ona stosowana przez określony czas. Rezultaty są zdecydowanie najbardziej widoczne na samym początku, w trakcie pierwszych dwóch tygodni. Po tym czasie zmiany zachodzą wolniej, jednak w dalszym ciągu są dość efektywne, pozwalając na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawienie funkcjonowania swojego organizmu.

Stosując dietę ketogeniczną, można liczyć na następujące efekty:

  • obniżenie poziomu tzw. złego cholesterolu,
  • obniżenie poziomu cukru we krwi,
  • obniżenie ciśnienia,
  • poprawienie koncentracji i zdolności zapamiętywania,
  • ustabilizowanie poziomu uwalnianej energii,
  • zrzucenie zbędnych kilogramów.

Jeśli chodzi o sposób żywienia, jakim jest dieta ketogeniczna, efekty są widoczne dość szybko. Zazwyczaj na takie rozwiązanie decydują się osoby, które chcą schudnąć. W ten sposób można bowiem zrzucić nawet 1 kg tygodniowo. Takie tempo gubienia zbędnych kilogramów jest zdrowe i minimalizuje ryzyko wystąpienia efektu jojo. Z tego powodu na diecie ketogenicznej najczęściej są osoby, które potrzebują schudnąć, lub sportowcy w okresie redukcji.

Dieta ketogeniczna powinna być jednak praktykowana przez dłuższy czas. Wówczas można zaobserwować widoczne efekty, a jednocześnie chudnąć zdrowo.

Dieta ketogeniczna w cateringu dietetycznym

Dieta ketogeniczna obecnie pojawia się w wielu cateringach, w tym także w naszym. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą spróbować nowego sposobu żywienia, jednak w nieco wygodniejszy sposób. Dzięki cateringowi nie trzeba bowiem samodzielnie przygotowywać posiłków. Wystarczy zamówić wybrany plan. Trzeba również pamiętać, że takie diety występują w różnych kalorycznościach. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na jedną z dostępnych opcji warto sprawdzić swoje zapotrzebowanie energetyczne.

Wśród dostępnych wariantów diety ketogenicznej znajdziesz m.in. 1000 kcal, 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal i 2500 kcal. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które nie ruszają się zbyt dużo w ciągu dnia, jak i sportowców. Wielu aktywnych ludzi decyduje się bowiem na stosowanie diety ketogenicznej, a catering pozwala na poznanie nowych przepisów w znacznie łatwiejszy sposób.

Catering dietetyczny jest przygotowywany przez specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób łączyć poszczególne składniki. Z tego powodu jest on pełnowartościowy, co w przypadku diety keto ma ogromne znaczenie. Polega ona bowiem na wykluczeniu wielu produktów, dlatego tak ważne okazuje się zadbanie o odpowiednie komponowanie pozostałych. Dieta pudełkowa jest doskonałym wyborem dla osób, które nie lubią gotować lub nie mają czasu na zgłębianie zasad keto.

Mydish
Polecane posty
[fusion_recent_posts layout=”default” picture_size=”auto” hover_type=”none” columns=”1″ number_posts=”3″ post_status=”” offset=”0″ pull_by=”category” cat_slug=”” exclude_cats=”” tag_slug=”” exclude_tags=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”no” meta_author=”no” meta_categories=”no” meta_date=”yes” meta_comments=”yes” meta_tags=”no” content_alignment=”center” excerpt=”yes” excerpt_length=”35″ strip_html=”yes” scrolling=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” /]